Przejdź do głównej zawartości

Inwestuj, zarabiaj i baw się!

 


Zarabianie, oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy to ogromnie ważna wiedza w naszych czasach.
Jak zarządzać domowym budżetem żeby nie zabrakło nam na wymarzone wakacje?
"Mały inwestor" od Kapitana Nauki pomaga dzieciom rozwijać odpowiedzialność finansową i uczy jak gospodarować pieniędzmi.


Co znajdziemy w pudełku?
  • sztywna plansza w żywych kolorach
  • 30 kart przedsiębiorczości
  • 100 banknotów
  • 8 kart inwestycji
  • 4 karty pożyczki
  • żetony
  • pionki
  • kostka
Jak grać?

Planszę kładziemy na stole lub podłodze. Obok planszy umieszczamy pieniądze podzielone na nominały – to będzie nasza kasa. Żaden z graczy nie musi odgrywać roli opiekuna kasy, ale jeśli tak wolimy, możemy wyznaczyć jedną osobę odpowiedzialną za wypłacanie i przyjmowanie należności. Każdy gracz rozpoczyna grę z kwotą 220 kapitanów, a więc bierze z kasy: 1 banknot 100 kapitanów 1 banknot 50 kapitanów 2 banknoty po 20 kapitanów 2 banknoty po 10 kapitanów 2 banknoty po 5 kapitanów Układa je przed sobą tak, żeby móc wygodnie z nich korzystać. Karty przedsiębiorczości (z żółtymi rewersami) tasujemy i kładziemy w stosie z boku, rewersem do góry. Dwie pierwsze karty z góry stosu kładziemy zakryte na polach LICYTACJA na planszy. Karty inwestycji (z niebieskimi rewersami) i karty pożyczki (z zielonymi rewersami) kładziemy w widocznym miejscu, odkryte. Przez całą rozgrywkę gracze mogą je widzieć i korzystać z nich (szczegóły opisane na s. 7). Gracze wybierają kolory pionków i w tym samym kolorze dobierają żetony. Rozpoczynamy grę, ustawiając pionki na polu DOM. Najmłodszy gracz rzuca kostką jako pierwszy, przesuwa się o wyrzuconą liczbę pól i wykonuje czynność przypisaną do pola, na którym się zatrzyma. Następnie gracze rzucają kostką i wykonują swój ruch w kolejności zgodnej z ruchem wskazówek zegara.

Celem gry jest skorzystanie z sześciu atrakcji wakacyjnych (czyli ułożenie swoich żetonów na symbolach wybranych atrakcji na planszy), zanim uda się to innym graczom.  Atrakcje należą do trzech kategorii cenowych: 
• atrakcje z jedną gwiazdką – koszt wyjazdu (położenia żetonu) to 100 kapitanów 
• atrakcje z dwiema gwiazdkami – koszt wyjazdu (położenia żetonu) to 150 kapitanów 
• atrakcje z trzema gwiazdkami – koszt wyjazdu (położenia żetonu) to 200 kapitanów 

Wygrywa osoba, która jako pierwsza będzie miała na planszy komplet swoich żetonów (czyli 6 żetonów, w tym 2 żetony na atrakcjach z jedną gwiazdką, 2 żetony na atrakcjach z dwiema gwiazdkami oraz 2 żetony na atrakcjach z trzema gwiazdkami) i jednocześnie nie będzie miała długów.









"Mały inwestor" od Kapitana Nauki to świetny trening takich umiejętności jak: przedsiębiorczość, dodawanie i odejmowanie, myślenie logiczne, koncentracja i kreatywność.
Nawet 7-latek poradzi sobie z takim wyzwaniem! 
Gra planszowa to najlepszy pomysł na spędzenie czasu z rodziną i najlepszy sposób na naukę- naukę poprzez zabawę! 






Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nauka programowania bez komputera? To możliwe!

  Logiczne myślenie, kreatywność, koncentracja na zadaniu i współpraca...to cechy bardzo ważne w nauce programowania :) A jak wiecie Kuba lubi takie klimaty, a Ala chętnie naśladuje brata :) Dlatego gra "Zakodowany Zamek" od Kapitan Nauka musiała znaleźć się na naszej półce!

5 zabawek, którymi dziecko się naprawdę bawi! czyli prezentownik 2latka

Nie każde dziecko lubi zabawki(np. Kuba wolał miotłę, pilota czy śrubokręt), ale kiedy macie w domu malucha, który je uwielbia to aż żal ich nie kupować. Mimo, iż Ala ma pełne kosze zabawek ma swoje ulubione, które zajmują ją na długie godziny. Tym sposobem stworzyliśmy dla Was mały prezentownik z zabawkami dla 2latka, które Ala ma i bardzo lubi. 1. Lalka bobas  Dziewczynki uwielbiają lalki bobasy. Wg. mnie to pozycja obowiązkowa dla każdej małej księżniczki. Rozbieranie, ubieranie, karmienie, a w przypadku większych dam nawet przewijanie. Alicja jak na razie opanowała wkładanie smoczka i karmienie. Bardzo lubi kłaść lalkę do kołyski kiedy sama wybiera się na drzemkę, a kiedy wychodzimy na spacer pakuje bobasa do wózka. Co do wyboru tych zabawek-znacie nas nie od dziś i wiecie, że wyszukujemy to co najlepsze ;) Kołyska jak i wózek to dzieło Turkusowej Pracowni - piękne, funkcjonalne i wytrzymałe. To nie są rzeczy, które mają tylko stać i ładnie wyglądać. Alicja jeździ wózki

Jak czesać małą dziewczynkę? 13 prostych fryzur!

My, mamy chcemy dla swoich dzieci wszystkiego co najlepsze, a także aby naszym pociechom nic nie przeszkadzało w zabawie. Najczęściej skupiamy się na wygodnych ubraniach, a zapominamy o fryzurze i włosach opadających na twarz. Młode włosy to zazwyczaj śliskie i cieńkie włosy, które żyją własnym życiem. Zadbajmy o nie! :) Zaprezentujemy Wam aż 13 propozycji fryzur dla małych dam, które nie zajmą nam dużo czasu i są bardzo proste w wykonaniu, a przy okazji wyglądają przeuroczo :) 1. Proste spięcie grzywki na bok Spinką spinamy grzywkę na bok nie dotykając włosów ręką. Klasyka i najłatwiejsza fryzura na świecie, a dzięki niej grzywka nie opada na twarz i nie przeszkadza dziewczynce. 2. Spięcie grzywki na bok nad ucho Zbieramy grzywkę i spinamy spinką nad uchem. To jedna z ulubionych fryzur Alicji-nie zdejmuje spinki tak często jak przy pierwszej propozycji. 3. Skręcona grzywka przypięta na bok nad ucho Zbieramy grzywkę, skręcamy ku górze i przypinamy spinką n