Przejdź do głównej zawartości

Bawi i uczy! Co to takiego?

 


Odpowiedź jest bardzo prosta!

Gra planszowa :)

Nasze zbiory gier planszowych są dosyć imponujące :D nie mogę się oprzeć, muszę Wam pokazać naszą nowość na półce - Historia Polski od Kapitan Nauka!

Przyznam na początek- nie jestem dobra z historii, to nie był mój ulubiony przedmiot w szkole...

ale ta gra udowadnia, że nauka historii może być na prawdę ciekawa i przyjemna!






Co znajdziemy w pudełku?
  •  planszę
  •  30 kart z pytaniami
  •  15 kart do gry obserwacyjnej
  •  10 kart ruchu
  •  pionki
  •  kostka

Plansza została wykonana z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną
zabawę oraz wytrzymałość nawet podczas najbardziej emocjonujących
rozgrywek. Na planszy znajdziemy przepiękne grafiki, które podbiły nasze serca! 
Każdy obrazek jest bardzo szczegółowy, wykonany w klimatycznych kolorach i z niezwykłą precyzją.










Jak grać?
Rozkładamy planszę, każdy gracz wybiera swój pionek i ustawia go na polu START.
Tasujemy wszystkie karty i układamy je na 2 stosy - czerwony i niebieski.
Gracze rzucają kostką po kolei, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Każdy gracz porusza się do przodu o tyle pól, ile oczek wyrzucił. Ale! Ruszyć z pola START może dopiero gdy wyrzuci 1 lub 6 ;)

Na planszy znajdziemy pola w trzech kolorach: pomarańczowy, niebieski i czerwony.
Co one oznaczają? 
  • Pomarańczowe- zwykłe pole
  • Pomarańczowe ze strzałką- przeskakujesz na wskazane strzałką pole
  • Niebieski- gracz wyciąga kartę niebieską
Jeśli znajdzie się na niej ilustracja z tekstem, gracz musi wykonać zadanie.
Jeśli znajdują się na niej okrągłe ilustracje bez tekstu, gracz kładzie kartę tak by wszyscy ją widzieli.
To karta do gry obserwacyjnej- gracz, który najszybciej odnajdzie i wskaże odpowiednią ilustrację i krzyknie "Historia" przesuwa się o 2 pola do przodu.
  • Czerwony- inny gracz wyciąga kartę z czerwonego stosu i czyta pytanie. Jeśli gracz odpowie poprawnie przesuwa się o 1 pole do przodu, jeśli nie-stoi w miejscu.


Do gry potrzebujemy 2 do 5 graczy, rozgrywka zajmie nam 20-40 min.



Kiedy pytam dzieci jak najchętniej spędzają z nami czas zawsze odpowiadają, że przy grach planszowych!

Lubimy usiąść całą rodziną przy stole i odkrywać nowe rzeczy, rywalizować, a przy tym rozwijać swoje umiejętności i wiedzę. 

Tak właśnie wygląda czas spędzony przy grze Historia Polski od Kapitan Nauka!

To prawdziwa historyczna wyprawa, która rozbudza ciekawość świata, uczy myślenia logicznego, pozwala poznać różne okresy historyczne oraz dostrzec ich niepowtarzalność. Zamiast wkuwania dat gracze poznają szeroki kontekst kulturowy i społeczny.

Łączenie różnych aktywności (gra na planszy, wyszukiwanie obrazków z kart, poznawanie ciekawostek) sprawia nam ogromną frajdę! 

Jestem pewna, że ta gra zachwyci także Was! 





Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nauka programowania bez komputera? To możliwe!

  Logiczne myślenie, kreatywność, koncentracja na zadaniu i współpraca...to cechy bardzo ważne w nauce programowania :) A jak wiecie Kuba lubi takie klimaty, a Ala chętnie naśladuje brata :) Dlatego gra "Zakodowany Zamek" od Kapitan Nauka musiała znaleźć się na naszej półce!

5 zabawek, którymi dziecko się naprawdę bawi! czyli prezentownik 2latka

Nie każde dziecko lubi zabawki(np. Kuba wolał miotłę, pilota czy śrubokręt), ale kiedy macie w domu malucha, który je uwielbia to aż żal ich nie kupować. Mimo, iż Ala ma pełne kosze zabawek ma swoje ulubione, które zajmują ją na długie godziny. Tym sposobem stworzyliśmy dla Was mały prezentownik z zabawkami dla 2latka, które Ala ma i bardzo lubi. 1. Lalka bobas  Dziewczynki uwielbiają lalki bobasy. Wg. mnie to pozycja obowiązkowa dla każdej małej księżniczki. Rozbieranie, ubieranie, karmienie, a w przypadku większych dam nawet przewijanie. Alicja jak na razie opanowała wkładanie smoczka i karmienie. Bardzo lubi kłaść lalkę do kołyski kiedy sama wybiera się na drzemkę, a kiedy wychodzimy na spacer pakuje bobasa do wózka. Co do wyboru tych zabawek-znacie nas nie od dziś i wiecie, że wyszukujemy to co najlepsze ;) Kołyska jak i wózek to dzieło Turkusowej Pracowni - piękne, funkcjonalne i wytrzymałe. To nie są rzeczy, które mają tylko stać i ładnie wyglądać. Alicja jeździ wózki

Jak czesać małą dziewczynkę? 13 prostych fryzur!

My, mamy chcemy dla swoich dzieci wszystkiego co najlepsze, a także aby naszym pociechom nic nie przeszkadzało w zabawie. Najczęściej skupiamy się na wygodnych ubraniach, a zapominamy o fryzurze i włosach opadających na twarz. Młode włosy to zazwyczaj śliskie i cieńkie włosy, które żyją własnym życiem. Zadbajmy o nie! :) Zaprezentujemy Wam aż 13 propozycji fryzur dla małych dam, które nie zajmą nam dużo czasu i są bardzo proste w wykonaniu, a przy okazji wyglądają przeuroczo :) 1. Proste spięcie grzywki na bok Spinką spinamy grzywkę na bok nie dotykając włosów ręką. Klasyka i najłatwiejsza fryzura na świecie, a dzięki niej grzywka nie opada na twarz i nie przeszkadza dziewczynce. 2. Spięcie grzywki na bok nad ucho Zbieramy grzywkę i spinamy spinką nad uchem. To jedna z ulubionych fryzur Alicji-nie zdejmuje spinki tak często jak przy pierwszej propozycji. 3. Skręcona grzywka przypięta na bok nad ucho Zbieramy grzywkę, skręcamy ku górze i przypinamy spinką n