Przejdź do głównej zawartości

Jaka jest najpotrzebniejsza umiejętność w życiu? Sprawdź!


Czytanie i mnożenie!
Wyobrażacie sobie życie bez tych umiejętności?
To właśnie dlatego od czytania i liczenia zaczynamy szkołę.
Kuba jest właśnie w pierwszej klasie i cały czas ćwiczy, a przecież nauka poprzez zabawę jest najefektywniejsza :) Dlatego musicie poznać te super gry od EDGARD GAMES!



Świetna propozycja do ćwiczenia czytania, już od 6 roku życia :) Krótkie rozgrywki pomogą dziecku w zrozumieniu procesu czytania, a przy tym przegonić nudę.
Każda gra polega na odnajdywaniu par: słówko-słówko, słówko-rysunek, rysunek-rysunek.
Gracze mogą ćwiczyć umiejętność czytania na trzech poziomach: poziom łatwy(żółte karty), poziom średni(różowe karty), poziom trudny (niebieskie karty), dzięki czemu gra nie jest na chwilę i zachęca dziecko do zdobywania kolejnych poziomów nauki.
W instrukcji znajdziemy 4 propozycje gier, niezależnych od wybranego poziomu :)

Dla dzieci uczących się czytać:
Wykładamy jedną kartę na stół. Gracz czyta na głos jedno z zapisanych na karcie słów. Zadaniem pozostałych graczy jest jak najszybsze odnalezienie wyczytanego słowa i wskazanie go palcem. Osoba, która jako pierwsza poprawnie wykona zadanie zabiera wyłożoną kartę. Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej kart.

Rozgrzewka:
Wykładamy dwie karty na stół. Zadaniem gracza jest jak najszybsze odnalezienie par (rysunek-rysunek, rysunek-słowo, słowo-słowo). Osoba, która jako pierwsza wypowie słowa opisujące parę zabiera karty. Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej kart.

Na środku:
Zaczynamy od potasowania kart. Jedną z nich wykładamy na środek, a resztę rozdajemy graczom. Nie podglądamy obrazków! Na znak wszyscy uczestnicy wyciągają ze swojego stosu po 1 karcie i ją odwracają. Gracz, który jako pierwszy znajdzie wspólny element, wskazuje go i wykłada kartę na środek. Wygrywa gracz, który pozbędzie się wszystkich kart jako pierwszy.

Jestem szybszy:
Tasujemy karty i rozdajemy graczom. Na znak każdy uczestnik odkrywa pierwszą kartę ze swojego stosu i szuka podobieństw w kartach przeciwników. Najszybszy gracz zabiera karty i odkłada je na bok. Rozgrywka kończy się gdy wykorzystamy wszystkie karty, a wygrywa uczestnik z ich największą ilością.

Oprócz kart do gier w pudełku znajdziemy także karty specjalne- minisłowniczek obrazkowy, dzięki któremu dziecko będzie mogło w każdej chwili powtórzyć wszystkie słówka i przypomnieć sobie ich zapis.








Mnożenie to bardzo ważna sprawa, więc cieszę się, że możemy uczyć się z Kubą poprzez zabawę :)
"Bójka na mnożenie" to gra dla dzieci powyżej 8 roku życia i zajmuje ok. 10-20 min.
Każda rozgrywka polega na odnajdywaniu par: działanie-działanie, działanie-wynik, wynik-wynik.
Gracze mogą ćwiczyć umiejętność mnożenia na trzech poziomach: łatwy(żółte karty),  średni (niebieskie karty), trudny(fioletowe karty).
Każdy poziom zawiera 31 kart. Na dodatkowych kartach znajdziemy tabliczkę mnożenia do 100 w dwóch formatach, które pozwolą dziecku na utrwalenie i przypomnienie wiedzy.
W instrukcji znajdziemy 4 propozycje gier, niezależnych od wybranego poziomu :)

Dla dzieci zaczynających naukę mnożenia:
Wybieramy Mistrza gry, a następnie układamy karty w stos działaniami do dołu. Odwracamy jedną kartę ze stosu. Mistrz gry wypowiada działanie lub wynik, które odpowiada jednemu z zagadnień podanych na karcie. Gracze szukają rozwiązania i kto jako pierwszy wypowie na głos dobry wynik zabiera kartę.
Wygrywa gracz, który zbierze najwięcej kart.

Rozgrzewka:
Wykładamy dwie karty na stół. Gracze w jak najkrótszym czasie szukają par (działanie-działanie, działanie-wynik, wynik-wynik). Kto jako pierwszy na głos nazwie parę zabiera karty.
Wygrywa gracz, który zbierze najwięcej kart.

Na środku:
Zaczynamy od potasowania kart. Następnie wykładamy jedną kartę na stół, a resztę rozdajemy graczom. Uczestnicy układają karty w stosy działaniami do dołu. Na znak każdy gracz wyciąga jedną kartę ze stosu i odwraca. Uczestnik, który jako pierwszy wskaże wspólny element z kartą leżącą na środku i wypowie całe działanie, kładzie swoją kartę na środek. 
Wygrywa gracz, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart.

Jestem szybszy:
Tasujemy karty i rozdajemy graczom. Na znak każdy uczestnik odkrywa pierwszą kartę ze swojego stosu i szuka podobieństw w kartach przeciwników. Najszybszy gracz zabiera karty i odkłada je na bok. Rozgrywka kończy się gdy wykorzystamy wszystkie karty, a wygrywa uczestnik z ich największą ilością.







Obie gry od EGDARD GAMES są obowiązkową pozycją dla dzieci zaczynających swoją przygodę z czytaniem i mnożeniem! Nie ma lepszego sposobu na naukę niż dobra zabawa!
Te gry są świetnym sposobem na nudę i to nie tylko w domu. Ich kieszonkowy rozmiar pozwala na rozgrywkę wszędzie, gdzie tylko najdzie nas ochota. Ponadto w bójki Kuba może grać z rodziną, ale i także z rówieśnikami.
A ja będę spokojna, że mój syn rozumie matematykę i proces czytania, a nie uczy się zagadnień na pamięć :)






Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nauka programowania bez komputera? To możliwe!

  Logiczne myślenie, kreatywność, koncentracja na zadaniu i współpraca...to cechy bardzo ważne w nauce programowania :) A jak wiecie Kuba lubi takie klimaty, a Ala chętnie naśladuje brata :) Dlatego gra "Zakodowany Zamek" od Kapitan Nauka musiała znaleźć się na naszej półce!

5 zabawek, którymi dziecko się naprawdę bawi! czyli prezentownik 2latka

Nie każde dziecko lubi zabawki(np. Kuba wolał miotłę, pilota czy śrubokręt), ale kiedy macie w domu malucha, który je uwielbia to aż żal ich nie kupować. Mimo, iż Ala ma pełne kosze zabawek ma swoje ulubione, które zajmują ją na długie godziny. Tym sposobem stworzyliśmy dla Was mały prezentownik z zabawkami dla 2latka, które Ala ma i bardzo lubi. 1. Lalka bobas  Dziewczynki uwielbiają lalki bobasy. Wg. mnie to pozycja obowiązkowa dla każdej małej księżniczki. Rozbieranie, ubieranie, karmienie, a w przypadku większych dam nawet przewijanie. Alicja jak na razie opanowała wkładanie smoczka i karmienie. Bardzo lubi kłaść lalkę do kołyski kiedy sama wybiera się na drzemkę, a kiedy wychodzimy na spacer pakuje bobasa do wózka. Co do wyboru tych zabawek-znacie nas nie od dziś i wiecie, że wyszukujemy to co najlepsze ;) Kołyska jak i wózek to dzieło Turkusowej Pracowni - piękne, funkcjonalne i wytrzymałe. To nie są rzeczy, które mają tylko stać i ładnie wyglądać. Alicja jeździ wózki

Jak czesać małą dziewczynkę? 13 prostych fryzur!

My, mamy chcemy dla swoich dzieci wszystkiego co najlepsze, a także aby naszym pociechom nic nie przeszkadzało w zabawie. Najczęściej skupiamy się na wygodnych ubraniach, a zapominamy o fryzurze i włosach opadających na twarz. Młode włosy to zazwyczaj śliskie i cieńkie włosy, które żyją własnym życiem. Zadbajmy o nie! :) Zaprezentujemy Wam aż 13 propozycji fryzur dla małych dam, które nie zajmą nam dużo czasu i są bardzo proste w wykonaniu, a przy okazji wyglądają przeuroczo :) 1. Proste spięcie grzywki na bok Spinką spinamy grzywkę na bok nie dotykając włosów ręką. Klasyka i najłatwiejsza fryzura na świecie, a dzięki niej grzywka nie opada na twarz i nie przeszkadza dziewczynce. 2. Spięcie grzywki na bok nad ucho Zbieramy grzywkę i spinamy spinką nad uchem. To jedna z ulubionych fryzur Alicji-nie zdejmuje spinki tak często jak przy pierwszej propozycji. 3. Skręcona grzywka przypięta na bok nad ucho Zbieramy grzywkę, skręcamy ku górze i przypinamy spinką n