Przejdź do głównej zawartości

Wyprawka przedszkolaka


Wrzesień dla rocznika 2016 będzie przełomowym etapem w życiu :)
Ten mały człowiek wyruszy w świat, zawrze nowe znajomości, nauczy się współpracy, cierpliwości i systematyczności, a także innych ciekawych rzeczy :)
Tak, tak.
Czas na przedszkole!



A jak do przedszkola to trzeba przygotować wyprawkę :)
Na pewno każdy z rodziców dostał listę potrzebnych rzeczy. 
Zazwyczaj wygląda ona tak:
-worek
-kapcie
-pościel
-ubrania na zmianę
-chusteczki mokre
-chusteczki suche

Kuba czasy przedszkolne ma już za sobą, więc pokażę Wam co jest ważne w wyborze tych rzeczy z listy oraz co jeszcze się przyda ;)





1. Worek
Niby taka zwykła rzecz, taki zwykły worek. A jednak...na co zwrócić uwagę?
Musi być w dobrym rozmiarze. Nie może być za mały ani za duży. Musi pomieścić wszystkie ubrania na zmianę. Sznurki powinny być grube, aby nie przerwały się po pierwszym użytkowaniu. Worek musi być podpisany. Bardzo wygodnym dodatkiem do plecaka jest wieszak, dzięki któremu bez problemu zawiesimy worek w przedszkolnej szafce. 

Przetestowaliśmy ich dosyć sporo kiedy Kuba chodził do przedszkola.
Najlepiej sprawdzały się worki Buby.
Mają rozmiar ok. 37x30 cm, co jest optymalne.
Worek jest wykonany z dobrego, wytrzymałego materiału i posiada grube sznurki.
Posiada także uchwyt do zawieszenia na wieszak.
U Buby sami wybieramy kolor worka, a także grafikę.
Oczywiście możemy go podpisać.

Kiedy wybieramy worek polecam zakupić 2 szt.
Worki są materiałowe, brudzą się, więc warto je czasem wyprać i mieć drugi na zmianę :)
Mając dodatkowy uchronimy się także przed dziwnymi pomysłami dzieci takimi jak np. zrobienie z worka wycinanki (mam nadzieję, że dziewczynki nie miewają takich pomysłów jak chłopcy :D ). Ponadto co miesiąc lub 2 będziemy przynosić chusteczki mokre i suche. Zamiast nieść je luzem lub w plastikowej torbie wykorzystamy ładny worek :)





2. Kapcie
Butów przedszkolnych jest masa na rynku. A rodzai tyle, że można się nabawić zawrotu głowy. Miękkie kapcie materiałowe, zamszowe, skórzane, z twardą podeszwą, zapinane na rzepy czy na zatrzaski. Idzie zwariować.

Jakie wreszcie są najlepsze?
Najważniejszą cechą kapci jest łatwość ich zakładania. Rano pomożemy dziecku je założyć, ale w ciągu dnia nie ma nas przy nich. Pani na pewno pomoże kiedy dzieci będą wracać z placu zabaw, ale jednak chcielibyśmy by nasza pociecha była samodzielna :) 
Druga ważna cecha to aby były antypoślizgowe, zwracając uwagę na powierzchnię w placówce. Najczęściej jest to linoleum na korytarzu i dywan w sali.
Kapcie muszą być wytrzymałe! Nie będą miały takich spokojnych warunków jak w domu. Na dywanie siedzi 20 par innych kapci i każde się stykają, ocierają o siebie i o zabawki, dlatego powinny być wykonane z najlepszych materiałów.

My wybraliśmy kapcie licowe z zamszową podeszwą od Marta made it  .
Oprócz walorów estetycznych(no urocze są bardzo) to zawierają najważniejsze cechy.
Są wytrzymałe, a także wygodne, dzięki swojej formie.
Skóra to wytrzymały materiał, a dodatkowa warstwa na czubkach daje nam obietnicę, że zostaną z nami na długo. 
Zamsz na podeszwie idealnie się sprawdzi i na korytarzu i na dywanie.
Alicja z łatwością zakłada kapcie, dzięki wbudowanym gumkom po bokach. Nie ma wciskania nogi, nie ma trudności z zapinaniem i nie ma uczucia ciężkości. Kapcie są bardzo lekkie.
A wiecie co jest wg mnie hitem w takim obuwiu? Czystość. Przecieramy mokrą chusteczką i są jak nowe :) Nie musimy prać, suszyć i sklejać podeszwy.





3. Pościel
W wieku 3 lat większość dzieci potrzebuje drzemki w ciągu dnia, więc w najmłodszej grupie codziennie jest przewidziane leżakowanie. W wyborze pościeli mamy 3 opcje do wyboru. Są to tradycyjne kołdry z poszewką, śpiwory, a także pościele z wypełnieniem.
Odkąd na rynku pojawiły się pościele z wypełnieniem kompletnie zrezygnowałam z tych 2 pierwszych opcji :)
Są antyalergiczne, nie zbijają się w praniu i nigdy nie będzie takiej sytuacji, że dziecko śpi pod samą poszewką a kołdra leży zwinięta w nogach. 

Nasza przepiękna pościel jest od Blanket Story.
Z jednej strony bawełna wysokiej jakości z cudowną grafiką inspirowaną Alicją w krainie czarów, a z drugiej ciepłe minky.
Dlaczego nie cała bawełniana? Większość roku szkolnego obejmują zimne miesiące, a Alicja lubi ciepło, więc grzejące minky będzie dla niej idealne. Wrzesień, październik, maj i czerwiec to cieplejsze miesiące, więc wtedy przykrywamy dziecko bawełnianą stroną. 
Kołdra jak i poduszka mają miękkie wypełnienie jak chmurka, więc komfort spania zapewniony :)
Dzięki ulubionym kolorom, pościel Ali będzie się wyróżniać i na pewno nie pomyli jej z żadną inną.





4. Ubrania na zmianę
Prowadzimy media o modzie dziecięcej, więc ładny wygląd ubrań jest dla nas bardzo ważny, więc i takie muszą być przedszkolne stylizacje.
Oprócz designu w przedszkolu najbardziej pożądaną cechą jest wygoda :)
Często ładny wygląd i wygoda nie idą w parze, ale ubrania od endo idealne łączą te cechy!
Endo to polska marka z długoletnią tradycją, która dba o delikatną skórę dziecka i produkuje ubrania z dobrej jakościowo bawełny. Nie krępują ruchów i mimo wielokrotnego prania dalej wyglądają jak nowe.
Ważną cechą zakupów u endo jest także niska cena. Przedszkolak przerabia na prawdę ogromną ilość ubrań. Do worka na zmianę musimy przygotować 2 komplety na zmianę. Dwa- dobrze czytacie. Wpadki i ubrudzenia od stóp do głów zdarzają się czasem i trzy razy dziennie, szczególnie na początku przygody z przedszkolem. Pamiętajmy o tym by każda rzecz była podpisana. To zdecydowanie ułatwi pracę Paniom.





5. Ukochana maskotka
Nowe miejsce, nowe twarze, nowe wyzwania. To dużo dla tego naszego małego człowieka.
Pozwólmy mu zabrać coś co pomoże mu się zaklimatyzować...we dwójkę raźniej ;)
Ukochana maskotka będzie idealnym kompanem :)
Ala kociara na pewno zabierze swojego kotka kupionego w Oh baby sklep.
Jest mięciutki, idealny do przytulania, ale polecić mogę go tylko i wyłącznie jako ozdobę, ładną rzecz. Dlaczego? Bo to jeden z kumpli Alicji, nie każdego dziecka. Pomimo najpiękniejszego wyglądu nasze dziecko jako swojego przyjaciela może traktować zupełnie inną, a nawet zniszczoną przytulankę. Nie powinniśmy się tego wstydzić. Taki wymiętolony i wycałowany miś to słodki widok. Najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa, a jego nasze dziecko w pierwszych dniach przedszkola potrzebuje najbardziej. Podpiszmy maskotkę na metce, czy nóżce. Ułatwi to znalezienie kumpla, gdyby gdzieś się zagubił.





6. Czapka z daszkiem
Czapka do przedszkola? Po co? 
Wychodzimy o godz. 7 do przedszkola, potem do pracy. Na dworzu pochmurno, nawet trochę chłodno, a w telewizji zapowiadali zachmurzenia i 18 st. Czy tak będzie wyglądał dzień? Niekoniecznie. Bywa i tak, że pogoda zmienia się 2 godz później nie do poznania. Nagle słońce, gorąco i pięknie. Na pewno Pani pójdzie z dziećmi na plac.
Ale...rano było brzydko, więc Ala poszła do przedszkola bez czapki.
Dlatego właśnie w szafce powinna czekać czapka z daszkiem.
Najlepiej wyróżniająca się i lubiana przez dziecko.
Nasza to Pom Pom Cap :)


Budżet na wyprawkę przedszkolną jest bardzo indywidualny. Na pewno nie powinniśmy oszczędzać na kapciach czy pościeli, ale worki czy ubrania możemy kupić w na prawdę dobrych cenach, tym samym nie tracąc na jakości :)
Najważniejsze w wyprawce jest to aby dziecko poznało te rzeczy, żeby im się podobały.
To dziecko będzie tych rzeczy szukać spośród innych i ich używać.
Zakupy z takim przedszkolakiem i jego wybory to świetna zabawa- zapewniam :)


spinka- kollale
sukienka- endo














Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nauka programowania bez komputera? To możliwe!

  Logiczne myślenie, kreatywność, koncentracja na zadaniu i współpraca...to cechy bardzo ważne w nauce programowania :) A jak wiecie Kuba lubi takie klimaty, a Ala chętnie naśladuje brata :) Dlatego gra "Zakodowany Zamek" od Kapitan Nauka musiała znaleźć się na naszej półce!

5 zabawek, którymi dziecko się naprawdę bawi! czyli prezentownik 2latka

Nie każde dziecko lubi zabawki(np. Kuba wolał miotłę, pilota czy śrubokręt), ale kiedy macie w domu malucha, który je uwielbia to aż żal ich nie kupować. Mimo, iż Ala ma pełne kosze zabawek ma swoje ulubione, które zajmują ją na długie godziny. Tym sposobem stworzyliśmy dla Was mały prezentownik z zabawkami dla 2latka, które Ala ma i bardzo lubi. 1. Lalka bobas  Dziewczynki uwielbiają lalki bobasy. Wg. mnie to pozycja obowiązkowa dla każdej małej księżniczki. Rozbieranie, ubieranie, karmienie, a w przypadku większych dam nawet przewijanie. Alicja jak na razie opanowała wkładanie smoczka i karmienie. Bardzo lubi kłaść lalkę do kołyski kiedy sama wybiera się na drzemkę, a kiedy wychodzimy na spacer pakuje bobasa do wózka. Co do wyboru tych zabawek-znacie nas nie od dziś i wiecie, że wyszukujemy to co najlepsze ;) Kołyska jak i wózek to dzieło Turkusowej Pracowni - piękne, funkcjonalne i wytrzymałe. To nie są rzeczy, które mają tylko stać i ładnie wyglądać. Alicja jeździ wózki

Jak czesać małą dziewczynkę? 13 prostych fryzur!

My, mamy chcemy dla swoich dzieci wszystkiego co najlepsze, a także aby naszym pociechom nic nie przeszkadzało w zabawie. Najczęściej skupiamy się na wygodnych ubraniach, a zapominamy o fryzurze i włosach opadających na twarz. Młode włosy to zazwyczaj śliskie i cieńkie włosy, które żyją własnym życiem. Zadbajmy o nie! :) Zaprezentujemy Wam aż 13 propozycji fryzur dla małych dam, które nie zajmą nam dużo czasu i są bardzo proste w wykonaniu, a przy okazji wyglądają przeuroczo :) 1. Proste spięcie grzywki na bok Spinką spinamy grzywkę na bok nie dotykając włosów ręką. Klasyka i najłatwiejsza fryzura na świecie, a dzięki niej grzywka nie opada na twarz i nie przeszkadza dziewczynce. 2. Spięcie grzywki na bok nad ucho Zbieramy grzywkę i spinamy spinką nad uchem. To jedna z ulubionych fryzur Alicji-nie zdejmuje spinki tak często jak przy pierwszej propozycji. 3. Skręcona grzywka przypięta na bok nad ucho Zbieramy grzywkę, skręcamy ku górze i przypinamy spinką n